TIPY NA VÝLET

PROZKOUMEJ NAŠE OKOLÍ

HVĚZDÁRNA ŽEBRÁK

do 10 km

Už od roku 1954 září na jižním okraji města Žebrák stříbrná kopule hvězdárny. Přesně o 50 let později obnovilo její činnost Sdružení Hvězdárna Žebrák. Probíhají zde astronomická pozorování pro veřejnost, výstavy, přednášky, multimediální programy, astronomický kroužek pro mládež, pořady pro školy a další.

HRAD ŽEBRÁK

do 8 km

Zřejmě nejstarší šlechtický hrad se dvěma okrouhlými věžemi. Po Václavské přestavbě se z něj stala jedna z nejnádhernějších rezidencí v zemi. Dnes je Žebrák starším spodním hradem největšího českého souhradí.

HRAD TOČNÍK​

do 9 km

Točník spolu se starším Žebrákem tvoří naše největší, unikátně zachovalé a nejkrásnější souhradí. Oba hrady byly založeny při staré zemské norimberské stezce spojující Prahu s Bavorskem. Točník je znamenitá ukázka vyspělého stavitelského umění středověku. Na Točníku je jedinečná kamenná erbovní galerie Václava IV. Točník je domovem medvědích sourozenců Agáty a Martina a spousty dalších zvířat.

TŘENICKÁ HORA

do 15 km

Třenická hora je rozhledna nacházející se na východním svahu stejnojmenného vrchu (Poberounská subprovincie, Brdská oblast), kóta 501 m n.m., západně od městysu Cerhovice. Vyhlídková plošina ve výšce 20 m je umístěna na stožáru mobilního operátora Vodafone, vede k ní 108 schodů. Celková výška stožáru je 30 metrů. Se stavbou bylo započato na jaře roku 2007, slavnostní otevření bylo 15. 9. 2007,

VRANÍ SKÁLA

do 7 km

Možná asi NEJHEZČÍ MÍSTO NA KŘIVOKLÁTSKU; naprosto skvělá skalní vyhlídka + výrazně vypreparovaný skalnatý hřbet; velice zajímavě řešené vyhlídky průzory kovovými záměrnými průzory; pouze 7 km od Bzové!!! Lze spojit s návštěvou vsi Svaté (vznik Sokola v nedaleké hájovně) a místní restauraci (vyhlášená a opravdu doporučujeme!)

ZŘÍCENINA HRADU TÝŘOV

do 18 km

Týřov je zřícenina jednoho z nejvýznamnějších hradů Českého království. Nachází se v katastru obce Karlova Ves na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Mimo svoje mimořádné postavení v české minulosti – ve zdejší věži byl držen od října 1315 do dubna 1316 Jindřich z Lipé kvůli svému sporu s králem  je tento hrad také velmi zajímavý tím, že se jedná o zcela unikátní kastel francouzského typu s mnoha obrannými flankovacími věžemi,).

STÁTNÍ HRAD KŘIVOKLÁT

do 13 km

Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se na území městyse Křivoklátu v okrese   Rakovník ve Středočeském kraji. Hrad je v majetku České republiky a je zpřístupněný veřejnosti.

LOMY AMERIKA

do 33 km

Amerika je název pro soustavu jámových vápencových lomů v Českém krasu, které jsou propojené podzemními štolami. Mezi nejznámější patří Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko, několik dalších větších i menších lomů se nachází v okolních lesích. Nachází se u obce Mořina v Českém krasu, poblíž hradu Karlštejn. 

MEDVĚDÁRIUM BEROUN

do 18 km

Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu. V říjnu 2000 si navíc pořídilo také medvědy živé. Kuba, Vojta a Matěj se narodili 13. ledna 2000 v Českém Krumlově čtrnáctiletým rodičům Kateřině a Vokovi.

AQUAPARK BEROUN

do 17 km

Aquapark nabízí relaxační a dětský bazén s brouzdalištěm, tobogány a skluzavky, vodní jeskyně, dnový gejzír, chrliče, vířivka, masážní lůžka. K dispozici je plavecký bazén 25m s parní kabinou, fitness, spinning, občerstvení.

SKLÁRNA A RESTAURACE HANÁKA

do 14 km

Před pár lety chátrající dřevěný železniční sklad z roku 1876. Tomáš Hanák se jej rozhodl zachránit a proměnit v nádražní hospodu. Po moři administrativních bitev, tekoucích nervů, s pomocí studia Break Point, vznikl objekt, nabízející posezení nejen v původních vagonových kupé v lokále, ale i na náklad. rampách, v salonku starého vagonu či na prosluněném perónu.

PAVLÍKOV – MOTO MUZEUM

do 24 km

Je velké moto-muzeum umístěné v Pavlíkově u Rakovníka. Najdete zde motocykly nejznámějších značek, jakými jsou JAWA, Laurin a Klement, Walter, Praga a mnoho dalších. Nechybí motocykly výroby belgické, anglické a švédské. Dokonce se zde nachází i autentický motocykl na němž cvičili medvědi v komedii Šest medvědů s cibulkou.

HRAD KRAKOVEC

do 35 km

Krásná památka, známá z filmů Princ a Večernice, Ať žijí duchové. Hrad, který se stal na čas útočištěm Mistra Jana Husa, a ze kterého se posléze vydal na svou mučednickou smrt před koncil do Kostnice. Nádherná krajina dotváří celkovou charakteristiku hradu, a jakoby vtahuje zpět do historie.

ROZHLEDNA MÁMINKA

do 10 km

Rozhledna Máminka je 33 metrů vysoká dřevěná rozhledna nacházející se na vrcholku Krušné hory, západně od centra města Beroun u obce Hudlice v Křivoklátské vrchovině. Za architektonickým návrhem stojí Huť architektury Martina Rajniše. Inspirací tvaru současné rozhledny byla měřická věž pro zeměměřiče.